V Bangladéši popravili muža odsúdeného za vraždu saudskoarabského diplomata

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Dháka 4. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Massoud Hossaini)

Občana Bangladéšu, ktorý v roku 2012 zavraždil saudskoarabského diplomata, obesili v nedeľu vo väzení v Dháke. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na väzenských predstaviteľov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Chaláfa al-Alího (45), ktorý pracoval v konzulárnej sekcii saudskoarabského veľvyslanectva, postrelil Sajful Islam. K útoku došlo pred Alího prenajatým bytom v diplomatickej zóne v bangladéšskom hlavnom meste Dháka. Alí podľahol zraneniam v nemocnici.

Polícia v čase činu oznámila, že Islam viedol zločineckú skupinu, ktorá chcela diplomata okradnúť.

Vo väzniciach v Bangladéši popravili obesením v posledných rokoch najmenej piatich islamistických vodcov odsúdených za vojnové zločiny a takmer tucet islamistických extrémistov.

Bangladéš pravidelne vykonáva rozsudky smrti napriek kritike zo strany ľudskoprávnych organizácií.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj