V Aténach v noci došlo k trom bombovým útokom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Atény 12. februára 2019 (HSP/rua.gr/Foto:TASR/AP-Yorgos Karahalis)

Polícia v hlavnom meste Grécka vyšetruje tri prípady teroristických útokov, ku ktorým došlo v noci. Na troch miestach v Aténach vybuchli bomby. Tlačová služba polície uviedla, že všetko to boli po domácky vyrobené výbušné zariadenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako uviedla tlačová služba polície, prvý incident zaregistrovali o 2.50. hod. v noci: bomba vybuchla na ulici Papaflessasa в aténskej štvrti Galatsi. Po tretej hodine ráno nasledovali ďalšie dva výbuchy na sídlisku Kaisariani: prvá bomba vybuchla v budove poisťovacej spoločnosti na ulici Lydia a druhá v budove pošty na ulici Olofa Palmeho.

Grécke médiá informovali, že našťastie tieto výbuchy nevyústili k obetiam alebo zraneniam ľudí, avšak značne poškodili budovy, v ktorých došlo k teroristickým útokom. Zatiaľ sa k týmto bombovým útokom nik neprihlásil, ale médiá a polícia podozrievajú anarchistov, tvrdia, že je to ich „štýl“.

Pripomínajú, že anarchisti pred niekoľkými rokmi organizovali bombové útoky takmer rovnakým spôsobom, čo však nevylučuje, že ostatné teroristické činy zorganizovala niektorá iná skupina.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj