V Aténach umiestnili prvý automat na predaj konope (cannabisu)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Atény 14. februára 2019 (HSP/rua.gr/Foto:TASR/AP-Richard Vogel)

V samotnom centre gréckej metropoly umiestnili prvý automat na predaj konopy v ktorom sa dajú kúpiť prostriedky z cannabisu, ktoré obsahujú kanabidiol (anglicky cannabidiol; CBD – patrí do skupiny látok zvaných kanabinoidy, ktoré sa v prírode vyskytujú iba v rastlinách konopy). Majiteľom tohto zariadenia je grécka spoločnosť Hemp Oil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Grécke médiá uviedli, že obyvatelia a návštevníci gréckeho hlavného mesta si ešte nezvykli na túto novinku a väčšina z nich s podozrením a nepochopením obchádza toto obchodné zariadenie „zviditeľnené“ veľkým nápisom Cannabis. Niektorí si však kupujú danú produkciu vyrobenú z priemyselného cannabisu obchodnej značky TERRE. Majitelia spoločnosti pre médiá uviedli, že preparát neobsahuje psychotropné látky rastliny konope, Tetrahydrocannabinol, známy tiež ako THC, a je absolútne legálny.

Riaditeľ spoločnosti Hemp Oil Christos Betsis pre domáci týždenník Protothema uviedol: „Táto myšlienka bola prezentovaná našou spoločnosťou počas výstavy Balcannabis Expo a prvý automat bol umiestnený v samotnom centre Atén. Umiestnime aj ďalší automat v meste Solún oproti Bielej veži.“

Dodal, že o niekoľko dní spoločnosť Hemp Oil otvorí obchod naturálnych produktov a sieť obchodov, v ktorých sa bude predávať produkcia obsahujúca konopný olej. Podľa jeho slov spoločnosť mieni vyrábať vyše 450 produktov obsahujúcich cannabinol.

Grécke médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že parlament vlani v marci schválil zákon, ktorým povolil pestovanie liečebnej konope pre zdravotnícke účely.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj