Prešov 4. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

V areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove pracujú v týchto dňoch na rozsiahlej rekonštrukcii dôležitých cestných komunikácií. Ide o najväčšie úpravy ciest v nemocničnom areáli za posledné desiatky rokov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Do ich opráv nemocnica investuje viac ako 50-tisíc eur. Dodávateľom práv je spoločnosť C.M.R. Slovakia, s.r.o. Obnova si vo štvrtok 4. júla vyžiada aj obmedzenie dopravy a časť areálu bude nedostupná.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková, k rozsiahlejším opravám vozoviek pristúpila nemocnica v záujme predísť sťažnostiam návštevníkov areálu, ako pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu pohybu po cestách v nemocnici. Ako pripomenula Cenková, údržba cestných komunikácií v areáli nemocnice sa vykonáva pravidelne, spravidla po zimnej sezóne, respektíve v prípade potreby. Doteraz však išlo vždy len o úpravu výtlkov a nedostatkov ciest, ktorých výstavba sa zväčša datuje ešte do 70. a 80. rokov 20. storočia. Najnovšie úseky potom od otvorenia chirurgického monobloku. „Takýto postup opráv týchto ciest už nebol z technického a technologického hľadiska dostatočný, aby bola dodržaná bezpečnosť a komfort pri ich používaní,“ vysvetlila Cenková.

V súčasnosti preto opravujú úseky cestných komunikácií od križovatky pred pavilónom infektológie, až po výjazd z areálu FNsP na ulicu Jána Hollého. Oprava areálových komunikácií sa týka 2 091 metrov štvorcových. „V mesiacoch júl a august je zároveň plánovaná aj oprava lokálnych cestných výtlkov na ostatných úsekoch komunikácií v areáli FNsP Prešov,” dodala hovorkyňa. Predpokladaná cena zákazky, ktorú realizuje c je vyše 48 600 eur bez DPH. Oprava pritom zahŕňa odstránenie krytu starého asfaltového povrchu, infiltračný náter, položenie asfaltového betónu na vyrovnanie nerovností a asfaltového koberca. Spraví sa aj výšková úprava 21 poklopov a očistenie betónového povrchu zametaním.

Ako ďalej upozornila Cenková, vo štvrtok 4. júla by z dôvodu rekonštrukčných prác mali návštevníci nemocnice, ale aj zamestnanci a pacienti uprednostniť pri návšteve areálu namiesto motorových vozidiel v rámci možnosti chôdzu, mestskú hromadnú dopravu alebo inú formu dopravy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj