Banská Bystrica 24. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jana Vodnáková)

Spoločnosť F.L.R. Invest, s.r.o. plánuje v Žarnovici vybudovať obchodné centrum v bývalom priemyselnom areáli Pozana. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ide o súčasť druhej etapy výstavby areálu, ktorý má mať charakter komerčných nehnuteľností, bytových domov a spevnených plôch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bývalý areál Pozana v Žarnovici

Investor predpokladá náklady vo výške 5 mil. eur, pričom realizáciou vznikne približne 30 pracovných miest spojených s činnosťami jednotlivých prevádzok obchodného centra.

Obchodné centrum vyrastie v juhovýchodnej časti areálu a bude tvorené šiestimi obchodnými jednotkami, pričom každá bude mať vlastné parkovisko. Celková úžitková plocha obchodného centra bude 3 550 metrov štvorcových a 131 parkovacích miest. Výstavba by sa mala začať na jar budúceho roka v marci alebo apríli a stavebné práce majú trvať šesť mesiacov. Ďalšie etapy majú byť realizované v nadväznosti na túto etapu.

„Súčasťou výstavby bude aj úprava existujúcej prístupovej komunikácie z ulice Sandrická a vybudovanie novej prístupovej komunikácie zo severnej strany objektu, ktorá pôjde približne rovnobežne so železničnou traťou a bude napojená na ulicu Bystrická,“ uvádza sa v zámere.

Mestské zastupiteľstvo v minulom roku schválilo spracovanie urbanistickej štúdie Areál Pozana. Zástupca investora Ivan Ďuďák poslancov podrobne informoval o celom projekte. Prvá investícia pôjde do nákupného centra, až potom sa bude investovať do obytných komplexov. Podľa neho je predpoklad vybudovať tu 278 bytových jednotiek, ktoré však nepribudnú v jednom roku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj