V Ankare označili výroky bývalého amerického diplomata za propagandu terorizmu

Ankara 20. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhael Klimentyev)

Výroky Bretta McGurka, bývalého osobitného zástupcu prezidenta USA pre boj s islamskou republikou, na adresu Ankary propagandou terorizmu. Oznámil to Ibrahim Kalyna, hovorca tureckého prezidenta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan

McGurk skôr označil Turecko za nespoľahlivého partnera v Sýrii. Podľa jeho slov Ankara podporuje v Sýrii opozičné skupiny, ktoré majú extrémistickú medzivrstvu. Podľa neho sú navyše tieto skupiny príliš malé, aby mohli byť alternatívou Sýrskych demokratických síl, ktoré podporujú USA.

Vaša analýza nie je správna a výroky na adresu Turecka úplným nezmyslom a pokračovaním propagandy terorizmu. Turecko zachránilo životy stovkám tisícom sýrskych obyvateľov, vrátane Arabov, Kurdov a Asýrčanov. Snažíte sa znovu oživiť teroristov PKK (Strana kurdských pracujúcich, ktorá je v Turecku zakázaná, pozn. red.). Toto vám ale nevyšlo,napísal Kalyna na svojom Twitteri.

McGurk mal na ministerstve zahraničných vecí na starosti medzinárodnú koordináciu boja s islamským štátom. Diplomat zo svojej funkcie odstúpil potom, čo prezident Donald Trump v decembri oznámil, a to aj napriek verejným vyhláseniam svojich podriadených, že sťahuje americké vojská zo Sýrie. Toto Trumpove rozhodnutie viedlo aj k ďalším demisiám, vrátane ministra obrany Jamesa Mattisa.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj