Washington 14. júla 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)

Portál rusvesna informuje o smrti ďalšieho Američana v Afganistane. Od januára po máj 2019 zahynulo v Afganistane 950 ľudí, 2213 utrpelo zranenia. Smrť a zranenia civilistov sú však americkým okupantom ľahostajné, čo ich však trápi je skutočnosť, že v roku 2019 už zahynulo 8 amerických okupantov a 34 utrpelo zranenia, ktoré ich vyradili zo služby. Od roku 2001 už Američania v Afganistane stratili 1894 vojakov.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Posledný americký vojak zahynul 13. júla 2019 v afgánskej provincii Uruzgan, išlo o príslušníka špeciálnych síl. Pentagon dosiaľ neuviedol o koho ide.

Donald Trump požaduje zníženie členov amerického kontingentu v Afganistane, Američania však stále v Afganistane ostávajú. Pentagon a CIA považujú Afganistan za liaheň teroristov. Američania sa angažujú v Afganistane od roku 2001, v roku 2016 exprezident Afganistanu Hamid Karzaj označil americké aktivity v Afganistane za bezúspešné. Američania sú v Afganistane už 18 rokov, Sovieti v Afganistane bojovali 10 rokov.

Najväčšie úspechy v Afganistane sa z pohľadu Američanov dosiahli v čase, keď boli povinne nasadené jednotky NATO. Po odchode francúzskej Cudzineckej légie, britskej SAS a Austrálčanov ostali Američania osamotení a sami nedokážu zadané vojenské úlohy plniť. Američania už dávno stiahli z Afganistanu vojakov bežných jednotiek, ktorí predstavovali pre Taliban lákavé sústo, v krajine ostávajú len príslušníci špeciálnych síl a žoldnieri, ani tí sa však výraznými úspechmi v boji proti kalašnikovmi vyzbrojeným bojovníkom Talibanu pochváliť nemôžu.

Podľa ruských expertov CIA kontroluje v Afganistane obchod s drogami, získané financie používa pre svoje operácie. Američania sa snažia, aby prúd narkotík zasahoval najmä Rusko a Irán, Iránci už v Afganistane operujú a likvidujú existujúcu narkosieť, riadenú členmi americkej CIA.

Ak bude chcieť obyvateľstvo Afganistanu začať žiť skutočne v mieri, tlak na Američanov sa bude musieť radikálne zvýšiť. Len keď americkí okupanti Afganistan opustia, môžu sa pomery v Afganistane upokojiť. Podľa amerického generála Josepha Dunforda už dnes je zrejmé, že vojenské riešenie situácie v Afganistane nemá perspektívu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj