Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Predseda strany Progresívne Slovensko sa na sociálnej sieti pochválil, že so svojou partnerkou Adelou Zábražnou sa čoskoro stanú rodičmi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban

Ako uviedol, okrem roly prevziať zodpovednosť za spravovanie štátu sa rozhodol s partnerkou prevzať aj rolu rodičov:

“Už to dlhšie neutajíme a keďže sa s vami chceme o našu veľkú novinu podeliť ako prví, kým nás niekto predbehne, trávili sme s Adela Zabrazna nedeľu rozmýšľaním nad tým, čo milé a múdre povieme.

Pred pár mesiacmi sme sa rozhodli, že okrem iných rol by sme radi prevzali na seba aj tú najzodpovednejšiu zo všetkých – stali sa rodičmi.

Nie je to nič ľahké, oznámiť všetkým verejne niečo tak veľmi intímne. No aj tak sa o to chceme s vami podeliť my sami, lebo uprostred všetkých ťažkých a uponáhľaných dní nám práve táto novina prináša pokoj a radosť, ale aj motiváciu a zodpovednosť ísť ďalej.

Pretože – už to robíme aj preň. Aby sme naše dieťatko vychovávali v najlepšom možnom svete.”

Táto správa prichádza len deň predtým, ako exprezident a predseda novovzniknutej strany Za ľudí vyhlásil, že sa nebude spájať do trojkoalície so stranami PS/Spolu. Kiska sa nazdáva, že podľa posledných prieskumov by takéto spojenie nemalo šancu poraziť SMER vo voľbách a zároveň by bolo sklamaním pre tretinu jeho voličov. Rozhodnutie Kisku bolo však pre Trubana sklamaním. On sa na rozdiel od Kisku nazdáva, že by v takejto trojkoalície mali väčšie šance vyhrať:

“Žiaľ, dnes sa strana Andreja Kisku Za ľudí rozhodla nevytvoriť s nami spoločnú trojkoalíciu, ktorá by zvýšila naše spoločné šance vyhrať vo voľbách a získať poverenie na zostavenie vlády zmeny. Rešpektujeme ich rozhodnutie, aj keď je nám to ľúto. O spoluprácu sa ale budeme snažiť aj naďalej”, uviedol na sociálnej sieti líder PS. Strana Za ľudí a KDH sú pre progresívcov podľa jeho slov “najbližšími partnermi”.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj