Damask 3. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Lefteris Pitarakis)

Portál Politros publikoval materiál ruského analytika Borisa Dolgova, ktorý reaguje na posledný významnejší teroristický útok Kurdov na severe Sýrie. Kurdskí teroristi v meste Tel Halaf v blízkosti sýrsko-tureckej hranice vo veterinárnej klinike inštalovali niekoľko na diaľku odpaľovaných bômb. Keď do budovy vošli tureckí vojaci a členovia protureckých ozbrojených skupín, Kurdi iniciovali výbuch. Zahynulo niekoľko tureckých vojakov i protureckých bojovníkov, časť utrpela vážne zranenia

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Boris Dolgov uviedol, že za atentátom stoja zvyšky proamerických Kurdov, ktorí sú ochotní pokračovať vo vojenských provokáciách. Nejde o jediný teroristický útok a určite nebude ani posledným teroristickým útokom. Kurdi sa však zahrávajú s ohňom a útoky na Turkov sa im môžu škaredo vypomstiť.

Čo sa týka Rusov, tí splnili časť svojej dohody s Turkami a Kurdami. Rusi pomohli z tureckej zóny vyviesť ozbrojené kurdské skupiny. Tí Kurdi, ktorí z tureckej zóny odišli, sú v bezpečí, tí, ktorí sa rozhodli pokračovať v boji proti Turkom v tureckej zóne, si sami vybrali svoj osud. Američania sa ich nezastanú a je len otázkou času, kedy Turci kurdské skupiny v zóne pod tureckou kontrolou na severe Sýrie totálne zničia. Ak k tomu príde, ani Rusi a ani Američania nijako Kurdom nepomôžu. Tých Kurdov, ktorí  sa chceli zachrániť, Rusi zachránili a tým ktorí sa rozhodli stať sa kurdskými mučeníkmi nebudú stáť Rusi určite v ceste.

Hevrin Khalafová

V posledných hodinách Kurdi spravili aj ďalšiu chybu. Výbušný nástražný systém vybuchol aj v blízkosti ruského vojenského automobilu, trojica čečenských výsadkárov utrpela drobné zranenia. Ruský vojenský expert Viktor Baranec tvrdí, že ide o útok kurdských radikálov. Informácie priniesol portál KP.

Podľa Baranca je časť kurdských radikálov frustrovaná z vývoja situácie v Sýrii a ich vedenie je pod silným tlakom USA. Pokiaľ Američania vnímajú Kurdov ako spotrebný materiál, na ktorom nezáleží a Turci majú ku Kurdom vyložene nepriateľský vzťah, Rusi sa snažili s Kurdami dohodnúť. Ak však budú Kurdi útočiť aj na čečenských výsadkárov, môžu ku Kurdom Rusi zaujať


podobný postoj ako k proamerickým teroristom, ktorých zvyšky sa momentálne nachádzajú v Idlibe.

Video

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj