Útok Talibanu neprežilo osem policajtov

Kábul 3. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Enric Marti)

Osem policajtov zahynulo pri útoku militantného hnutia Taliban na severe Afganistanu. Militanti zaútočili na policajné stanovište v hlavnom meste provincie Baghlán

Ilustračné foto

Predseda tamojšej provinčnej rady informoval, že polícia bojovala s povstalcami štyri hodiny, než na miesto prišli posily a útok militantov odrazili. Dvaja policajti pri ňom utrpeli zranenia. Taliban sa k útoku prihlásil.

Militanti z hnutia, ktoré kontroluje takmer polovicu Afganistanu, útočia na tamojšie ozbrojené sily takmer každý deň. Afganskí generáli sa obávajú, že čiastočný odchod amerických vojakov z krajiny povstalcov ešte viac povzbudí. Americký osobitný vyslanec pre zmierenie Zalmay Khalilzad sa medzičasom usiluje o posilnenie snáh o ukončenie 17 rokov trvajúcej vojny.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj