Útok na policajnú akadémiu v Bogote neprežilo desať ľudí

Bogota 18. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Desať obetí a 66 zranených si vyžiadal vo štvrtok útok na policajnú akadémiu v kolumbijskej metropole Bogota. Informovalo o tom ministerstvo obrany

Na snímke policajná akadémia v Bogote

Išlo o najväčší útok proti polícii alebo armáde v hlavnom meste za posledné roky. Útok uskutočnil podľa prokuratúry 56-ročný José Aldemar Rojas s pick-upom značky Nissan, v ktorom viezol 80 kilogramov výbušnín. Medzi mŕtvymi je aj jeden občan Panamy a Ekvádoru. Prezident Iván Duque prisľúbil, že tento “úbohý teroristický čin neostane nepotrestaný”.

Auto naložené výbušninami vybuchlo pred prísne stráženou policajnou akadémiou nachádzajúcou sa v širšom centre mesta. Na záberoch z miesta nešťastia bolo vidieť okrem zhoreného auta zdevastované časti okolitých budov, množstvo sanitiek a vo vzduchu lietali vrtuľníky zdravotnej služby.

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, v podozrení je však najmä militantná ľavicová Národná oslobodzovacia armáda (ELN), ktorá v posledných mesiacoch stupňuje svoj ozbrojený boj proti policajným a armádnym cieľom.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj