USA uvalili sankcie na venezuelského ministra zahraničných vecí a sudkyňu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 26. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bebeto Matthews)

Spojené štáty v piatok uvalili sankcie na venezuelského ministra zahraničných vecí Jorgeho Arreazu v snahe zvýšiť tlak na odstránenie prezidenta Venezuely Nicolása Madura. Informovala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke venezuelský minister zahraničných vecí Jorge Arreaza

Spojené štáty “sa budú aj naďalej zameriavať na skorumpovaných ľudí z vnútorného okruhu Madura vrátane tých, ktorí sa zúčastňujú na diplomacii a výkone spravodlivosti pre tento protizákonný režim.” uvádza sa vo vyhlásení amerického ministra financií Stevena Mnuchina.

Spojené štáty zaviedli sankcie aj voči sudkyni Carol Padillovej, informovala na svojej webovej stránke agentúra Reuters.

USA patria k vyše 50 krajinám, ktoré uznali venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa za dočasného prezidenta krajiny a podporili ho v snahe dosiahnuť Madurovo odstúpenie z úradu.

Spojené štáty už uvalili sankcie na viacerých jednotlivcov vrátane Madura a jeho úzky okruh ľudí, ako aj na štátnu ropnú spoločnosť Petróleos de Venezuela (PDVSA).


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj