Washington 16. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-AP/Herwig Prammer)

Americký prezident Donald Trump podpísal legislatívny balík, ktorý predtým schválil Kongres, o pridelení takmer 700 miliónov dolárov pomoci Kyjevu. Informovalo o tom ukrajinské veľvyslanectvo v USA.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Nedávno ukrajinské veľvyslanectvo vyhlásilo, že Kongres USA má v pláne zvýšiť pomoc Kyjevu o 75 miliónov dolárov pre rok 2019. O výške novej sumy ukrajinské veľvyslanectva v USA napísalo na svojej stránke na Facebooku.

“Prezident USA Donald Trump podpísal legislatívny balík schválený Kongresom, ktorý značne zvyšuje pomoc Ukrajine, na tento rok až do 700 výšky miliónov dolárov,” uvádza sa v správe ukrajinskej ambasády.

Navyše, podpísaný balík obsahuje zákon o asignácii štátneho departementu, zahraničných operáciách a programoch na finančný rok 2019. Podľa tohto zákona je už plne schválený rozpočet pomoci v objeme 445,7 miliónov dolárov.

“Väčšia časť doplnkových prostriedkov 115 miliónov dolárov bude namierená na zvýšenie nákladov na poskytnutie vojenskej a technickej podpory Ukrajine podľa programu Medzinárodného vojenského financovania.”

“Celkový objem prostriedkov na pomoc Ukrajine v rozpočtovom roku 2019 pri uvážení 250 miliónov dolárov, ktoré boli Pentagonom pridelené už skôr, činí omoc skoro 695,7 miliónov dolárov,” je uvedené v správe.

Predtým na Ministerstve zahraničných vecí USA vyhlásili, že Spojené štáty pridelia ukrajinskému vojenskému námorníctvu ďalších 10 miliónov dolárov v súvislosti s incidentom v Kerčskom prielive.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj