USA chcú vážne stiahnuť vojská z Afganistanu, vyhlásil Pompeo

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 27. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta)

Minister zahraničných vecí Spojených štátov Mike Pompeo vyhlásil, že USA vážne chcú dosiahnuť mier v Afganistane a stiahnuť vojská z tejto krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo

“USA chcú vazne nastoliť mier, odvrátiť situáciu, v ktorej by Afganistan zostal dejiskom svetového terorizmu, a tiež vrátiť svojich vojakov domov,” napísal Pompeo na Twitteri.

Minister dodal, že USA sa usilujú o upevnenie suverenity a nezávislosti Afganistanu.

Osobitný zástupca USA pre Afganistan Zalmay Halilzad predtým vyhlásil, že USA dosiahli značný pokrok na rokovaniach s Talibanom o “zásadných otázkach”. Uviedol, že americká strana čoskoro znovu obnoví rokovania s Talibanom.

V Dauha štartovalo v pondelok ďalšie kolo dvojstranných rokovaní medzi radikálnym hnutím Taliban a USA. Ešte predtým zástupcovia Talib stihli odmietnuť stretnutie so zástupcami Washingtonu v Katare a Pakistane.

Ďalšie rokovania za účasti USA, Talibanu a zástupcov krajín Perzského zálivu, ktoré sa malo konať v Džidde začiatkom januára tohto roku, bolo odložené na dobu neurčitú.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj