Washington 14. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Nedávny kandidát na prezidenta SR a podpredseda Európskej komisie pre energetiku Maroš Šefčovič v utorok ráno na sociálnej sieti informoval, že spoločne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom sa zúčastnia oficiálnej časti otvorenia terminálu na skvapalnený plyn, prostredníctvom ktorého chcú Spojené štáty predávať túto suroviny najmä do Európy, pričom tvrdia, že ide o prínos pre EÚ.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Maroš Šefčovič

“Dobrú noc z Washingtonu, odkiaľ sa s prezidentom Donladom Trumpom na palube Air Force One presunieme do mesta Hackberry v americkom štáte Louisiana. Nachádza sa tam terminál na vývoz skvapalneného plynu (LNG) do Európy, ktorý má prispieť k vyššej energetickej bezpečnosti EÚ,” pozdravil v utorok ráno na sociálnej sieti Šefčovič.

Dodal, že si živo pamätá, ako sme aj na Slovensku počas energetickej krízy v roku 2009 museli robiť “ťažké rozhodnutia,” či plyn pôjde domácnostiam, nemocniciam alebo priemyslu. “Aj preto je energetická bezpečnosť medzi prioritami Energetickej únie, čo v praxi znamená, že každý členský štát musí mať prístup aspoň k trom rôznym zdrojom plynu. Bez skvapalneného plynu to nejde.”

Maroš Šefčovič okrem toho z USA vyhlásil, že “EÚ a Spojené štáty tvoria ideálny tandem, ideálnu dvojičku”. Európa podľa neho potrebuje viacero dodávateľov plynu, ktorí si budú navzájom konkurovať a ponúkať nám lepšie ceny.

“Spojené štáty sú zasa najväčší svetový producent plynu. Naša spolupráca má teda strategický význam,” tvrdí Šefčovič.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj