Kyjev 21. augusta 2019 (HSP/Foto:Александр Скубченко Facebook)

V ukrajinskom verejno-politicko-mediálnom priestore došlo ku zaujímavým zmenám. Kým ešte prednedávnom domáci portál Mierotvorec na zoznam nepriateľov Ukrajiny zaraďoval ľudí, ktorí boli v opozícii exprezidentovi Petrovi Porošenkovi a radikálnym politikom, teraz tam začal pridávať už aj ľudí, ktorí kritizujú prezidenta Zelenského

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Alexander Skubčenko

Jednou z “obetí” sa stal bloger a verejný činiteľ Alexander Skubčenko, ktorý prednedávnom skritizoval nariadenie Volodymyra Zelenského o zjednodušení získania ukrajinského občianstva pre obyvateľov Ruska. Bloger bol veľmi prekvapený, keď objavil svoje meno v zozname “nepriateľov Ukrajiny”.

„V priebehu piatich rokov som kritizoval Porošenka, ale nemal som tú česť a nestal som sa nominantom Mierotvorcu. A teraz, za novej vlády – nech sa páči! Za „diskrimináciu“ prezidenta Ukrajiny ma zaradili do zoznamu „nepriateľov“ – to je sila! Protištátne médium, ktoré tvrdo kritizujú a odsudzujú v Európe a vo svete, odteraz začalo slúžiť Zelenskému. Môže byť niečo nádhernejšie? Je to ozaj najväčší úspech za prvých sto dní jeho vládnutia,“ napísal Skubčenko na svojej facebookovej stránke.

Dodal, že, podľa jeho názoru, Volodymyr Zelenskyj diskredituje sám seba, keď sa zahráva s „hurá-patriotmi“.

Poradil preto prezidentovi: „A nepodnecujte svoj tím, aby Ukrajincov rozdeľovali na svojich a cudzích, takisto nepodnecujte radikálov svojim zahrávaním sa s „hurá-patriotizmom“. Inak už veľmi skoro na Vašich rukách bude krv oponentov a Vy sa stanete rovnako opovrhovaným vu svete ľudí ako aj Porošenko. Ale moje články čítajte, Volodymyr. Kde inde sa dozviete o sebe pravdu?“ podčiarkol bloger.

Na portáli Mierotvorec sa uvádza, že Alexandra Skubčenka zaradili do zoznamu nepriateľov Ukrajiny za „šírenie nepravdivých informácií za účelom diskreditácie štátnych inštitúcií Ukrajiny, Volodymyra Zelenského a tiež za manipulovanie spoločensky dôležitou informáciou.“

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj