Ukrajinský ostreľovač mal strieľať na ruských novinárov v blízkosti Donecka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Donbas 21. apríla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Ermochenko)

Skupina ruských novinárov VGTRK sa dostala pod paľbu, ktorú začali ukrajinské bezpečnostné sily. Incident sa odohral v blízkosti dediny Spartak v severnej časti Donecka.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Streľba sa začala zo smeru od mesta Avdějevka, ktoré je pod kontrolou Kyjeva v čase, keď novinári VGTRK pripravovali novinári správu o životných podmienkach civilistov a situácii v oblasti obce Spartak na území DLR.

“Je potrebné poznamenať, že streľbu začal sniper, ktorý presne videl ľudí, na ktorých strieľal,” povedal zástupca Ľudovej milície.

Podľa neho bezpečnostné sily Ukrajiny kryli strelca z ručného protitankového granátometu a automatického granátometu. Žiadny z novinárov pri incidente nebol zranený.

“S pocitom beztrestnosti, vrahovia z 93. brigády čoraz častejšie strieľajú na civilistov a civilnú infraštruktúru. Keď videli neozbrojených novinárov, pokúsili sa ich zabiť,” dodali v Ľudovej milícii.

Zástupcovia DPR pripomenuli, že táto skutočnosť je hrubým porušením noriem humanitárneho práva.

Ľudová milícia republiky požiadala, aby vedenia OBSE neignorovalo streľbu na novinárov a dôrazne odsúdilo trestné činy ukrajinskej armády.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj