Kyjev 27. januára 2019 (HSP/nbnews.com.ua/Foto: Screenshot YouTube)

Ukrajinský generál-poručík Grigorij Omeľčenko v priamom prenose, počas relácie domácej televíznej stanice Zik vyhlásil, že bývalá premiérka a súčasná prezidentská kandidátka Julija Tymošenková spolupracovala s ruskými tajnými službami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ukrajinský generál-poručík Grigorij Omeľčenko

Bývalý poslanec a zástupca predsedu Spoločnosti dôstojníkov Ukrajiny porozprával, že ešte v r. 2005 ukrajinské tajné služby získali dôkazy, že Julija Tymošenková tajne spolupracovala s ruskými tajnými službami – FSB a vyšetrovacími komisiami. Grigorij Omeľčenko tvrdil, že priame nariadenia tajným službám, aby využívali Tymošenkovú, odovzdával samotný Putin.

„Všetko bolo vypočítané. Oboznámil som sa s týmito nariadeniami. Mimochodom, práve tam bolo odvolanie sa na plynové zmluvy, ktoré podpísali v r. 2009. Už v tom čase chceli vnútiť  Ukrajine veľmi nevýhodné podmienky,“ zdôraznil Omeľčenko.

„Tí, ktorých odsúdili, nemali ísť do väzenia len na sedem rokov, ale mali dostať maximálne možné tresty. Veď vtedy krajinu v hospodárskom zmysle zhodili na kolená. Tiež bol zničený energetický systém bezpečnosti,“ dodal.

Grigorij Omeľčenko pripomenul, že počas svojej práce v parlamente podával sťažnosti na Hlavné politické riaditeľstvo a Službu bezpečnosti Ukrajiny, aby iniciovali trestné stíhanie Vladimíra Putina, ktorý bol vtedy vo funkcii ruského premiéra. Tvrdil, že súčasný ruský prezident rovnako, ako Julija TYmošenková, poškodil ukrajinské hospodárstvo.

Generálporučík porozprával o ľuďoch, ktorí tiež, podľa neho, boli aktérmi plynovej kauzy v r. 2009: „Za účelom účasti na rokovaniach Julija Tymošenková pozvala Viktora Medvedčuka. Keď Tymošenkovú v súvislosti s touto kauzou odsúdili, Medvedčuk a Putin ju aktívne bránili, tvrdili, že práve Tymošenková zachránila Ukrajinu, ba dokonca aj Európu pred zmrznutím,“ zdôraznil Grigorij Omeľčenko.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj