Ukrajinský analytik “upokojil” domácu verejnosť: Do prezidentských volieb na Ukrajine zo strany Ruska nehrozí žiaden útok

Kyjev 16. januára 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube ZIK)

Ukrajinskí politici a médiá stále strašia verejnosť tým, že Rusko každú chvíľu môže napadnúť Ukrajinu. Tých varovaní bolo neúrekom, ale v priebehu piatich rokov k žiadnemu úroku nedošlo. Občas zaznievajú aj čiastočne odlišné vyhlásenia. Napríklad, ukrajinský analytik Dmitrij Snegirev „upokojil“ domácu verejnosť, keď povedal, že zatiaľ Rusko nenapadne Ukrajinu – aspoň nie do marcových prezidentských volieb…

Na snímke ukrajinský analytik Dmitrij Snegirev

Povedal to v priamom prenose v relácii domácej televíznej stanice ZIK. Dmitrij Snegirev je jedným z lídrov ukrajinskej občianskej iniciativy „Pravá správa“. Svoje vyhlásenie odôvodnil  tým, že podľa neho v súčasnosti Rusku vyhovuje mierový stav a zastavenie paľby na donbaskom fronte.

„Rusko dokonca presunulo svoje regulérne vojská a rozmiestnilo ich v strede medzi jednotkami ukrajinskej armády a okupovanými územiami, aby nepripustilo provokácie zo strany miestnych ozbrojencov,“ podčiarkol.

Poprel informácie, že Rusko posilňuje svoje vojenské zoskupenie na Donbase. Zdôraznil, že sústredenie ruských vojsk na hranici s Ukrajinou a na „okupovaných teritoriách“ neznámena, že sa Rusko pripravuje napadnúť Ukrajinu alebo zorganizovať rozsiahlu útočnú akciu.

Eugen Rusnák

Video si môžete pozrieť tu:


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj