Ukrajinskí vojaci vykonávajú cvičnú streľbu pri “dotykovej línii”

Luhansk 20. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Valery Melnikov)

Ukrajinskí vojaci vykonávajú cvičnú streľbu pri línii dotyku na Donbase. Novinárom to oznámil Andrej Maročko, oficiálny hovorca Ľudovej milície samozvanej Luhanskej ľudovej republiky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Koncom septembra 2015 bola podpísaná dohoda o stiahnutí tankov a zbraní kalibru nad 100 mm z línie dotyku. Tento proces bol ukončený 12. novembra toho istého roku.

Severne od obce Trochizbenka vykonávajú jednotky 10. samostatnej horskej útočnej brigády ukrajinských ozbrojených síl streľbu z tankov T64, ťažných protitankových diel s hladkým vývrtom hlavne MT12 rapír a 120 mm mínometov, oznámil hovorca rezortu.

Pritom zdôraznil, že podobné akcie ukrajinských vojakov môžu spôsobiť ďalšiu eskaláciu konfliktu. Oblasť, v ktorej cvičenie prebieha, sa totiž nachádza menej ako päť kilometrov od bojovej línie dotyku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj