Kyjev 1. septembra 2019 (HSP/Antifashist/Foto:SITA/AP-Efrem Lukatsky)

Ukrajinské médiá, analytici a opoziční politici prízvukujú, že v štábe nového prezidenta Volodymyra Zelenského je príliš veľa ľudí spojených s americkými spoločnosťami, Demokratickou stranou USA a s iniciátorom mnohých farebných revolúcií a majdanov Georgeom Sorosom. Niektorí priamo poukazujú na to, že USA doslova nanútili prezidentovi Zelenskému „Sorošove deti“, aby lobovali za záujmy amerického biznisu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Napríklad, poslanec Najvyššej rady, bývalý gubernátor Charkovskej oblasti Michail Dobkin v relácii domácej televíznej stanice „NAŠ“ vyhlásil, že väčšina ľudí z okolia prezidenta Zelenského nebude pracovať v prospech Ukrajiny a jej obyvateľstva, ale bude hájiť záujmy amerického biznisu. Podčiarkol, že Volodymyr Zelenskyj mal možnosť urobiť tak, aby mu nenanútili, ako sa vyjadril, „sorosiata“, ale prezident to neurobil a ani sa nepokúsil.

„Príliš veľa vtáčat zo Sorosovho hniezda sa dostalo do jeho tímu. Nemyslím si, že to bolo jeho vlastné premyslené a úmyselné rozhodnutie. Chápem, že väčšinu z nich mu nanútili, ako svojho času Porošenkovi nanútili Najema, Leščenka, Zališčuka a iné „sorosiata“. Presne podobným spôsobom aj Zelenskému nanútili mnohých ľudí z tohto tímu. Podľa mňa, môžeme ho kritizovať za to, že nepreveril týchto ľudí, ktorých sa vtedy ešte mohol zbaviť. Títo ľudia nikdy nebudú pracovať v súlade s nariadeniami prezidenta. Pracujú v tíme Sorosa, papkajú tam svoje zrnká, ktoré im štedro sype ruka Sorosa. Každý mesiac, každý rok. Práve on je ich pán a vodca, a nie prezident Ukrajiny,“ podotkol Michail Dobkin.

„Je v tom všetkom nebezpečenstvo, že pri realizácii serióznych, ťažkých, bolestivých reforiem prezident môže naraziť na to, že reformy sa nebudú realizovať v záujme Ukrajiny, ale v záujme bohatých spoločností, ktoré na Ukrajine chcú získať určité aktíva,“ zdôraznil Michail Dobkin.

„Na ukrajinského prezidenta vyvíjajú kolosálny tlak. V jeho okolí je veľmi veľa poradcov vypestovaných americkými Demokratmi a Sorosom, ktorí ho varujú pred hociktorými dohodami s Trumpom,“ povedal v rozhovore pre médiá bývalý príslušník Služby bezpečnosti Ukrajiny Vasilij Prozorov. Tiež poukázal na to, že predstavitelia Demokratickej strany USA sa všetkými spôsobmi snažia o to, aby nepripustili spoluprácu Trumpa a Zelenského. Znova použil označenie „sorosiata“ a podčiarkol, že Sorosovi ľudia budú aj naďalej vytvárať nátlak na Zelenského a používať špinavé praktiky.

„V danej situácii, aby neurobil chyby a nepoškodil vlastnú krajinu, Zelenskyj by nemal opakovať chyby svojho predchodcu Petra Porošenka, ktorý sa otvorene postavil na stranu jedného kandidáta – a prehral. Ale nemôže ani lavírovať medzi dvoma predstaviteľmi zla – a musí uskutočniť svoj výber. V tejto situácii by sa na mieste Zelenského silný politik pokúsil naťahovať čas a vyjednávať pre Ukrajinu maximálne výhodné podmienky, vrátane reštrukturalizácie zahraničného dlhu,“ podčiarkol Vasilij Prozorov.

Ukrajinské médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že prednedávnom v kúpeľnom meste Truskavec vo Ľvovskej oblasti na Západnej Ukrajine tím prezidentových ľudí bol dva týždne na školení, ktoré zorganizoval a sponzoroval Sorosov fond. Ukrajinskí novinári poukázali na to, že toto školenie zorganizovali ľudia amerického miliardára, ktorý zničil hospodárstva viacerých štátov a rovnako môže zničiť ukrajinskú ekonomiku. Navyše sa stal nepriateľom súčasného prezidenta Donalda Trumpa, čo môže mať mimoriadne negatívne dôsledky pre Ukrajinu a politikov, ktorí sa budú kamarátiť s predstaviteľmi Demokratickej strany USA  a Sorosom. A Zelenskyj sa dostal do pasce Demokratov a Sorosa…

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj