Ukrajinská polícia zhabala vyše 700 kilogramov heroínu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kyjev 1. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)

Ukrajinská polícia zhabala počas víkendových razií viac ako 700 kilogramov heroínu v hodnote 60 miliónov dolárov. Informovala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Viac ako 100 kg drogy bolo ukrytých v luxusnom automobile, ktorý polícia zaistila v noci na nedeľu neďaleko Kyjeva. Kontraband uložený v tajnej skrýši vozidla sa podarilo nájsť až po zhruba trojhodinovej prehliadke.

Ďalších 600 kilogramov objavili v nedeľu popoludní, takisto v kyjevskej oblasti.

“Nikdy som nevidel také množstvo heroínu zhabané ukrajinskou políciou,” napísal na Twitteri jej šéf Serhij Kňazev. Pri raziách zadržali štyroch cudzincov: jedného Moldavca, jedného Turka a dvoch Macedóncov.

V rámci vyšetrovania iného prípadu ukrajinské úrady skonfiškovali v sobotu ďalších takmer 130 kg heroínu v hodnote desať miliónov dolárov. Droga bola ukrytá v súkromnom dome v obci Bila Cerkva v západoukrajinskej Zakarpatskej oblasti, oznámila v nedeľu hovorkyňa generálnej prokuratúry.

Ukrajina je tranzitnou krajinou pre heroín, ktorý sa pašuje z Afganistanu do krajín strednej a západnej Európy. Na Ukrajinu sa – podobne ako iné drogy – priváža prevažne cez čiernomorské prístavy a zo susedného Ruska.

V marci zhabala ukrajinská tajná služba SBU takmer 260 kilogramov kokaínu v hodnote 51 miliónov dolárov, ktorý bol ukrytý na juhoamerickej nákladnej lodi kotviacej v prístave Odesa, uviedla stanica Deutsche Welle.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj