Kyjev 26. mája 2019 (HSP/Uniannet/Foto:Screenshot-Strana.ua)  

A už sa to začalo. Ukrajinské médiá dávnejšie upozorňovali na to, že po zmenách na čele štátu predstavitelia starej garnitúry začnú utekať z krajiny. Nepotrvalo dlho a, ako hovorieval „otec prestavby“ Michail Gorbačov, „proces sa začal“…

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Uľjana Suprunová

Ako prvá z Ukrajiny odišla ministerka zdravotníctva Uľjana Suprunová: hneď po inaugurácii nového prezidenta zbalila kufre a odletela do Frankfurtu. Ukrajinskí novinári ju zachytili na kamery na letisku v Kyjeve – Borispoli.

Volodymyra Zelenského inaugurovali v pondelok 20. mája a už ráno 21. mája Uľjana Suprunová odišla z Ukrajiny…

Domáce médiá podotýkajú, že ministerstvo zdravotníctva medzitým pokračuje vo svojej činnosti, akoby sa nechumelilo. Niektorí novinári ironizujú, že ministerka bola asi taká „dôležitá“, že aj v jej neprítomnosti ministerstvo funguje ako doteraz, a nikomu nechýba. Niektorí dokonca pridávajú aj štipku sarkazmu a zdôrazňujú, že bez ministerky jej rezort pracuje ešte efektívnejšie…

Analytici odlišným spôsobom komentujú náhly útek ministerky. Niektorí dokonca veria, že sa možno ešte vráti… Odvolávajú sa na jej posledné rozhovory pre médiá. Pred inauguráciou Zelenského tvrdila, že bude pokračovať vo svojej práci: „Zostanem vo svojej funkcii. Dúfam, že zostanem aj po voľbách, keď už bude nová vláda a bude aj nový premiér alebo zostane aj starý. Neviem, ako to dopadne. Onedlho bude nový parlament, nová vláda a nový premiér bude menovať svojich ministrov,“ odpovedala vtedy Uľjana Suprunová.

Zatiaľ ukrajinské médiá a analytici opatrne komentujú „útek“ ministerky do zahraničia. Rezort to nekomentuje vôbec. Niektorí novinári jej odchod považujú za zúfalý útek a hystériu, iní to berú, ako dočasný skrat, tretí to považujú za „krátku dovolenku“.

Onedlho určite bude jasné, ako je to s Uľjanou Suprunovou a či bude pokračovať vo funkcii ministerky.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj