Kyjev 22. augusta 2019 (HSP/Nah News/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)

Ukrajinský politik a bývalý poslanec ukrajinského parlamentu Alexej Žuravko uviedol, že vojna na Donbase sa nekončí. Ukrajinci porušujú prímerie a príslušníci ukrajinských jednotiek rabujú v bojovej zóne. Doneck a Luhansk však eviduje zločiny ukrajinskej armády a vinníci neuniknú spravodlivému trestu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Nový ukrajinský prezident Zelenskyj je len bábkou v rukách Američanov a rozdeľuje Ukrajincov na “svojich a cudzích”. Keď zahynú ukrajinskí vojaci, Zelenskyj volá ruskému prezidentovi Putinovi, keď však ukrajinskí vojaci pri ostreľovaní civilných oblastí zabijú civilistov, Zelenskyj mlčí a nevyvolá to u neho žiadnu reakciu.

Alexej Žuravko uviedol, že Zelenskyj hovorí jedno a robí druhé. Vojna na Donbase bude pokračovať a s plnou silou sa môže rozhorieť kedykoľvek. Ukrajinci napriek zákazom sťahujú k frontovej línii svoje tanky a z tankov začali ostreľovať aj civilné oblasti. Vojna sa podľa Žuravka môže skončiť len totálnou porážkou kyjevského režimu a všetkých amerických lokajov treba z Ukrajiny vyhnať. Američania a ich bábky Ukrajinu cieľavedome ničia.

Podľa Žuravka Zelenského vtiahli do konfliktu s Doneckom a Luhanskom, armáda neposlúcha a Zelenskyj nevie nájsť riešenie tejto zložitej situácie. Ďalšie pokračovanie konfliktu však bude viesť k rozpadu Ukrajiny. V najbližšej dobe budú bojové operácie proti Donecku a Luhansku pokračovať, Ukrajina však takisto trpí, ekonomická situácia Ukrajiny sa zhoršuje. Ak sa vojna neskončí, Ukrajina sa podľa Žuravka rozpadne.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj