Nyon 14. júna 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Dominic Favre)

Európska futbalová únia (UEFA) bude v sezóne 2019/2020 prostredníctvom svojej vlastnej on-line platformy vysielať zápasy nemeckej I. bundesligy

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Riadiaci orgán európskeho futbalu uviedol, že vďaka webovej stránke www.uefa.tv chce poskytnúť fanúšikom na “starom kontinente” lepší prístup k živému vysielaniu a futbalovému video obsahu vrátane prestížnej Ligy majstrov.

UEFA avizovala spustenie tejto nadštandardnej platformy už na februárovom 43. Kongrese tejto organizácie v talianskom Ríme. Prezident Aleksander Čeferin vtedy prezradil, že UEFA úzko spolupracuje na vývoji tohto projektu s viacerými technologickými spoločnosťami.

Cieľom tejto platformy je osloviť predovšetkým mladých futbalových fanúšikov po svete svete, aby si naladili naživo vysielané streamy zo zápasov rôznych súťaží. “Digitálna doba sa vyvíja a UEFA musí byť v pozícii, že dokáže tieto zmeny predvídať a reagovať na ne,” poznamenal Čeferin.

UEFA plánuje vždy v pondelok vysielať skrátené záznamy z víkendových duelov I. bundesligy. K dispozícii bude aj TV archív nielen so zápasmi tejto súťaže, ale aj so stretnutiami Ligy majstrov. Kanál ponúkne aj živé prenosy z mládežníckych, ženských a futsalových súťaží, ktoré nebudú v ponuke klasických televíznych staníc. Postupne má do platformy pribúdať viac a viac dostupných futbalových súťaží z celej Európy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj