Santa Monica 13. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Marco Ugarte)

V poradí 25. ročníku udeľovania filmových cien Critics’ Choice Awards, ktoré sa konalo v nedeľu v kalifornskom meste Santa Monica, dominovala snímka amerického režiséra Quentina Tarantina Vtedy v Hollywoode

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký herec Brad Pitt

Táto komediálna dráma triumfovala v štyroch kategóriách: najlepší film, najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Brad Pitt), najlepší pôvodný scenár (Quentin Tarantino), najlepšia scénografia (Barbara Lingová a Nancy Haighová), informuje tlačová agentúra AFP.

Najviac nominácií, 14, mala snímka The Irishman amerického režiséra Martina Scorseseho, vo víťazstvo však premenila iba jednu – v kategórii najlepší herecký kolektív.

Britský režisér Sam Mendes a juhokórejský filmár Pon Džun-ho sa delia o ocenenie po tom, ako sa ostro sledovaná kategória najlepší režisér skončila podľa kritikov nerozhodne. Mendesova vojnová dráma 1917 získala aj ceny za strih a kameru, zatiaľ čo Ponova čierna komédia Parazit bola vyhlásená za najlepší cudzojazyčný film.

Joaquin Phoenix a Renée Zellwegerová si prevzali ocenenia za stvárnenie hlavných úloh vo filmoch Joker a Judy. Potlesku postojačky sa dočkal Eddie Murphy, ktorému udelili cenu za celoživotné dielo. Životopisný film Volám sa Dolemite, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu, získal cenu v kategórii najlepšia komédia.

Cenu za najlepšiu scénickú hudbu si odniesla islandská skladateľka Hildur Gudnadóttir (Joker).

Filmové ceny Critics’ Choice Awards, ktoré sa tiež udeľujú za televízne diela, sú podľa AFP vnímané ako „barometer“ pred odovzdávaním Oscarov, najvýznamnejších filmových ocenení sveta. Nominácie naň zverejnia v pondelok a slávnostný galavečer sa uskutoční 9. februára v Hollywoode.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj