New York 10. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Agostini/Invision/AP)

Na 73. ročníku udeľovania amerických divadelných cien Tony triumfoval muzikál Hadestown. Predstavenie inšpirované gréckou mytológiou, ktoré sleduje cestu Orfea do podsvetia za jeho láskou Eurydikou, premenilo na víťazstvo osem zo svojich 14 nominácií. Hadestown sa stal najlepším muzikálom a tiež napríklad vyniesol ceny autorke Anais Mitchell za hudbu alebo Andrému De Shieldsovi za vedľajšiu úlohu v muzikáli

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predstavitelia “Hadestown” v tlačovej miestnosti ie na 73. ročníku Tony Awards

Tony za Najlepší mužský herecký výkon v divadelnej hre v hlavnej úlohe získal Bryan Cranston vďaka výkonu v inscenácii Network. V ženskej kategórii triumfovala Elaine May, ktorá sa predstavila v hre The Waverly Gallery, a za vedľajšie úlohy si ceny prevzali Bertie Carvel (Ink) a Celia Keenan-Bolger (Nezabíjajte vtáčika). Najlepším muzikálovým hercom sa stal Santino Fontana z muzikálu Tootsie a herečkou zase Stephanie J. Block z The Cher Show. Historické víťazstvo má na konte Ali Stroker, ktorá získala Tony pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe v muzikáli (Oklahoma!) a stala sa tak vôbec prvou laureátkou na invalidnom vozíčku.

Za najlepšiu hru vyhlásili The Ferryman. Inscenácia odohrávajúca sa v nepokojnom Severnom Írsku v roku 1981 si okrem toho pripísala na konto ďalšie tri ceny vrátane trofeje za najlepšiu réžiu. Tú dostal Sam Mendes. Najlepšími revivalmi sa stali divadelná hra The Boys in the Band a muzikál Oklahoma!.

Počas galavečera udelili aj viaceré špeciálne ceny vrátane tých za celoživotné dielo. Tieto ocenenia získali Rosemary Harris, Terrence McNally a Harold Wheeler. Slávnostné udeľovanie cien Tony sa uskutočnilo v nedeľu v newyorskej Radio City Music Hall a moderoval ho James Corden.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj