Landshut 20. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

45-ročná učiteľka nemeckého jazyka v meste Landshut bola postavená pred súd na základe obvinenia zo znásilnenia 15-ročného afgánskeho žiadateľa o azyl, učiteľka to však popiera. Informácie priniesol portál Breibart

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

45-ročná žena sa stretla s afganským žiadateľom o azyl v útulku pre migrantov v obci Kumhausen neďaleko Landshutu na vrchole migračnej krízy v roku 2015, uvádza denník Die Welt.

Podľa obžaloby žena 15-ročného chlapca pohlavne zneužila a znásilnila. Učiteľka odmietla obvinenie a tvrdí, že jej chlapec povedal, že má 22 rokov a pokúsil sa jej vnucovať, ale ona odmietla jeho pokusy o zblíženie.

Sudca sa v tomto prípade obrátil na 45-ročnú ženu s otázkou, ako sa v jej tele mohla potom nájsť DNA Afgánca, žena nereagovala a tvrdí, že nevie, ako sa to mohlo stať. Proces bude pokračovať koncom týždňa.

Sexuálne vykorisťovanie migrantov mužmi i ženami sa prejavilo v priebehu rokov po migračnej kríze. Vo Francúzsku boli aktivistky za otvorené hranice obvinené zo zneužívania mladých mužských migrantov a účasti na sexuálnej turistike, počas návštevy neslávne známeho migračného tábora v Calais Jungle, pred jeho uzavretím.

V Grécku bola v roku 2017 vyšetrovaná ďalšia aktivistická organizácia, Mercy Corps z USA, po tom, čo sa ukázalo, že členovia skupiny pracujúci v gréckych migračných táboroch sexuálne zneužívali migrantov.

Známe sú aj prípady, kedy Európske ženy hľadajúce vzťahy s migrantmi, ktorí su oveľa mladší, dávajú migrantom darčeky a miesto na živobytie výmenou za sexuálne uspokojenie. Takéto prípady sú známe napríklad z Rakúska, kde sa takýmto ženám hovorí “Sugar Mamas.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj