Zaježová 4. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Učitelia informatiky, matematiky a fyziky, ale tiež pedagógovia vzdelávajúci žiakov v dejepise či biológii, tvoria desiatku finalistov druhého ročníka národnej ceny Učiteľ Slovenska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke riaditeľ bratislavského Divadla Aréna Juraj Kukura

Ako pre TASR uviedol koordinátor národnej ceny František Cimerman, desiatku finalistov porota vybrala zo 70 pedagógov, ktorí organizátorom poslali svoje prihlášky. “Medzi finalistami je sedem žien a traja muži,” uviedol pre TASR.

Aj keď porota vyberie víťaza už v Zaježovej, finalisti a verejnosť sa jeho meno dozvedia až 3. októbra na galavečeri v bratislavskom divadle Aréna. Víťaz sa zúčastní svetového finále tejto súťaže, ktoré bude v októbri v Dubaji. “Svojho naj učiteľa si v internetovom hlasovaní, ktoré bude spustené 11. septembra, vyberie aj verejnosť,” doplnil Cimerman.

“Už pred finále sme posudzovali ukážkové hodiny finalistov. Tu v Zaježovej zisťujeme ich názory, ich pohľady na školstvo, na vzdelávanie, rozprávajú nám o svojich vyučovacích metódach. Mali tiež možnosť prejaviť sa v diskusii, odprezentovali nám svoj osobný príbeh,” priblížil priebeh finále z pohľadu poroty Radoslav Plánička, programový manažér Komenského inštitútu, ktorý je organizátorom súťaže.

Do národného kola druhého ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska sa mohli prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich mohla tiež široká verejnosť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj