Uchta 23. júna 2019 (HSP/Ugtu.net/Foto: UŠTU)  

Uchtinská štátna technická univerzita je jedinečná predstaviteľka ruských univerzít s ropným a plynárenským zameraním a jedna z najväčších technických univerzít v severoeurópskej časti Ruska

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Na univerzite študuje približne 15 000 študentov (z toho vyše 500 zahraničných z 26 štátov), ktorí tu získavajú vzdelanie v 23 rozličných odboroch. UŠTU sa nachádza v Komijskej republike v meste Uchta, ktoré je priemyselným centrom regiónu. Uchta je rodiskom prvej ruskej ropy.

V tomto meste je veľa podnikov ropného a plynárenského priemyslu, ako aj drevospracujúceho priemyslu. UŠTU spolupracuje so všetkými poprednými ruskými podnikmi a ich pobočkami, ktoré pôsobia v regióne, takými ako Gazprom, Transnefť, Rosnefť, Lukoil a inými.

Uchtinská štátna technická univerzita pozýva Slovákov – záujemcov o štúdium v Rusku. Na univerzite je vyše 100 moderných laboratórií s unikátnym vybavením, ktoré sa nachádzajú v rozličných budovách univerzitného komplexu v Uchte. Na pôde OŠTU pôsobí 12 vedeckých škôl, projektový ústav ropy a plynu a množstvo iných vedeckých ustanovizní rôzneho zamerania. Vyvíjajú tu nové projekty a nové technológie pre všetky špičkové podniky petrochemického a iného zamerania v Rusku.

Študenti UŠTU majú každý rok možnosť zúčastniť sa počas letných prázdnin študentských brigád usporadúvaných univerzitou. Absolventi UŠTU sú žiadaní nielen v podnikoch na území Ruskej federácie, ale aj v zahraničí.

V rámci univerzity je možnosť venovať sa 44 druhom športu, napríklad futbalu, basketbalu, džudu, bežeckému lyžovaniu, behu, volejbalu, minifutbalu, boxu, plávaniu, šachu a mnohým ďalším druhom športu. Všestranný rozvoj študentov umožňuje aj veľa druhov ďalšej mimoškolskej činnosti.

Podrobnejšie informácie:

• Oficiálna stránka UŠTU https://www.ugtu.net

• Skupina na Facebooku: https://www.facebook.com/UkhtaStateTechnicalUniversity/

• Skupina na Vkontakte: https://vk.com/ustu_official

• Instagram: https://www.instagram.com/ustu.russia/

• Kanál na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCmupl5h7NvXpU8SVEiDr0Yg

Ak záujemcovia majú ďalšie otázky ohľadne svojho budúceho štúdia na UŠTU, hocikedy môžu poslať na zahraničný referát UŠTU e-mail na adresu: international@ugtu.net, alebo cez WhatsApp, Viber alebo Telegram zavolať na číslo +79048648556.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj