U tehotnej ženy z okresu Šaľa sa potvrdili osýpky

Bratislava 15. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Osýpky u tehotnej ženy z okresu Šaľa, ktorá pricestovala z Vietnamu, potvrdili dnešné laboratórne vyšetrenia v Národnom referenčnom centre pre morbilli, rubeolu a parotitídu pri Úrade verejného zdravotníctva SR

Ilustračné foto

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková. Ako ďalej uviedla v tlačovej správe, epidemiológovia z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre okamžite zabezpečili v ohniskách nákazy všetky potrebné protiepidemické opatrenia na zabránenie šírenia osýpok. Žena je už hospitalizovaná na Infekčnej klinike v Nitre. „Aktuálne sú prijímané príslušné protiepidemické opatrenia, zisťujú sa všetky kontakty, odoberá sa biologický materiál osobám podozrivým z nákazy a nariaďuje sa domáca izolácia osobám, ktoré prišli do kontaktu s chorou na osýpky,“ cituje tlačová správa hlavného hygienik SR Ján Mikas.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre hlásil tento týždeň aj dva nové laboratórne potvrdené prípady osýpok z okresu Topoľčany a z okresu Šaľa. Ide o importované prípady z Rumunska u zamestnancov firmy so sídlom v Nitre. Protiepidemické opatrenia v ohnisku nákazy boli zabezpečené a v epidemiologickom vyšetrovaní sa aktívne pokračuje. V Nitrianskom kraji eviduje ÚVZ SR k dnešnému dňu celkovo 10 prípadov osýpok, a to v okresoch Nitra, Šaľa, Nové Zámky a Topoľčany.

Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej venujú zvýšenú pozornosť výskytu osýpok a pozorne monitorujú situáciu vo výskyte osýpok na Slovensku aj v okolitých krajinách.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj