Praha 8. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

V poslednom dieli Show Jana Krausa, ktorú vysiela televízia Prima každú stredu večer, privítal moderátor okrem moderátorky Českej televízie Lindy Bartošovej a zápasníka MMA Machmuda Muradova tiež performera Karla Vladyku, ktorý si hovorí Just Karen

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Just Karen

Po privítaní sa spýtal moderátor, ako by mal hosťa správne osloviť. Na to muž zareagoval, že ho môže osloviť ako drag queen.

Termín drag sa v angličtine používa na umeleckú formu, ktorá pracuje s makeupom a kostýmami a queen, to je jasné, sme jednoducho kráľovné, povedal performer.

Ďalej performer vysvetlil, že líčenie, ktoré na večer vytvoril, mu zabralo asi dve a pol hodiny, pretože chcel byť podľa svojich slov extra krásny.

Ja myslím, že drag queen sa človek rodí, nechal sa počuť a vyjadril presvedčenie, že mnoho ľudí je dnes fludných, čo sa sexuality a pohlavia týka.

Podľa jeho slov si ho so ženou nikto nepletie a účel dragu nie je vyzerať ako normálna žena. Moderátor sa ďalej muža opýtal na to, ako na to reagovala jeho rodina.

Ja myslím, že dobre. Zo začiatku to samozrejme každého rodiča trošku vystraší. Oni sa boja, ako som hovoril, že na mňa napríklad niekto pľuvne na ulici alebo tak. Ale to sa zatiaľ ani nestalo. () Mama ma podporuje veľa, otec už tiež,vysvetlil performer.

Moderátor o tom, ako sa cíti byť ženou

V úvode posledného októbrového dielu Show Jana Krausa prehovoril moderátor s určitým nadhľadom aj o problematike tzv. fluid rodu. Podľa slov moderátora nedávno urobil istý objav.

Nedávno ho dokonca pomenovali v Oxfordskom slovníku, už je to ako terminus technikus gender fluid, čo znamená plávajúce pohlavie alebo plávajúca orientácia, povedal moderátor a dodal, že to je on.

Vysvetlil, že v istých situáciách sa totiž cíti ako žena napríklad vtedy, kedy si obzerá ženy alebo sa ich chce dotýkať. Avšak, pri iných momentoch, napríklad počas noci, sa chce kamarátiť ako muž so ženou. Ako sám vtipne uviedol, toto zistenie považuje za veľmi dôležité.

Jan Kraus

Jan Kraus je známy český moderátor, publicista a herec. Moderoval reláciu na Českej televízii Uvoľnite sa, prosím. Teraz jeho obdobu vysiela televízia Prima pod názvom Show Jana Krausa. Vo svojich reláciách sa snaží ukázať hostí z inej strany. Skrz humor je vidieť filozofiu a neľahostajný pohľad na súčasnú situáciu vo svete. Hral aj v niekoľkých filmoch, napríklad v Dívce na koštěti. Je ženatý s herečkou Ivanou Chýlkovou, s ktorou sa oženil nedávno po dlhoročnom vzťahu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj