Bratislava 16. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Tvorcovia a protagonisti nového pôvodného seriálu Hniezdo v stredu v budove RTVS v Mlynskej doline prekrojením torty pokrstili svoj nový počin. Na uvedení formátu sa zúčastnili generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, programový riaditeľ televízie Marek Ťapák, dramaturgička Dana Garguláková a výkonná producentka Zuzana Balkóová. Scenáristický tím zastúpila Naďa Jurkemik a spomedzi hercov a herečiek prišli Soňa Norisová, Kata Šafaříková, Marián Mitaš a Ján Jackuliak

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Tvorcovia a protagonisti seriálu Hniezdo sa stretli na krste novinky

Formát, ktorý mal premiéru v nedeľu večer, je sondou do osudov ľudí, ktorí nemôžu alebo nechcú mať deti. Niektorí z tých, ktorým sa nedarí ich mať, po nich však túžia a chcú si ich adoptovať, čo je čoraz častejšie sa vyskytujúci fenomén generácie tridsiatnikov.

Dej seriálu sa odohráva v malom meste, kde v priebehu dvoch mesiacov rozvíja niekoľko zdanlivo samostatných príbehov, ktoré sa však prepletajú a dramaticky ovplyvňujú, pričom navzájom ich spája malý bezbranný novorodenec. Sú to príbehy všetkých tých, ktorí sa nejakým spôsobom zapísali alebo sa zapíšu do jeho osobnej histórie. Rodinné linky sú pritom úzko späté s kriminálnou linkou, ktorá odhalí závažné tajomstvo protagonistov. Hniezdo je formát určený rovnako mužom aj ženám, ktorý okrem partnerských vzťahov rieši aj ekonomické a sociálne problémy menších podnikateľov.

Okrem hercov prítomných na krste v novinke účinkujú tiež Alexander Bárta, Andrea Karnasová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Marek Geišberg, Pavol Višňovský či Zuzana Frenglová, ale aj úplní neherci a v jednej z hlavných úloh sa predstavilo i niekoľko novorodencov.

Norisová sa podľa vlastných slov pri žiadnom seriáli dosiaľ tak emočne nenatrápila. Stálo to však podľa nej za to. „Chcem takto verejne poďakovať scenáristom, pretože pre nás je to strašná radosť, keď môžeme robiť niečo také pekné a nemusíme rozmýšľať nad tým, že ‘Bože, toto je taká blbosť!’ alebo‚ že ‘Toto by sa nestalo…’, naopak, vždy nás to motivovalo a inšpirovalo, rozmýšľali sme o tom, boli sme do toho naozaj všetci veľmi vtiahnutí,“ povedala počas uvedenia seriálu Norisová. „Áno, mala som toho po nakrúcacom dni dosť, ale odchádzala som z toho pľacu vždy taká naplnená a tešila som sa na každý ďalší deň, tá spolupráca s hercami a so všetkými na čele s Braňom Mišíkom, to bolo veľmi príjemné. A scenáre som zhltla na jedenkrát. Každý ten diel končí tak, že som hneď chcela čítať ten ďalší a bola som veľmi zvedavá, ako to dopadne. To rozuzlenie je naozaj veľmi zaujímavé. Verím, že to vtiahne aj divákov,“ poznamenala.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník zas oceňuje predovšetkým skutočnosť, že je to seriál mnohovrstevný. „Tá je jedným z kľúčových atribútov tohto seriálu. Áno, je tam tá téma adopcie a že dnešní tridsiatnici ako keby nevenovali dostatočnú pozornosť tomu, že úlohou rodiny je priniesť nové pokolenie tak, aby bol zachovaný ľudský rod a potom, keď sa na to vrhnú, často zistia, že sú s tým veľké problémy, ale sú tam aj línie väčších a menších podnikateľov, je tam hráčska závislosť a je tam spracovaná aj téma odlúčenia rodiny,“ vymenoval pre agentúru SITA. „Musím povedať, že za tvorcov a za RTVS som mimoriadne spokojný. RTVS prináša pre divákov slovenskej televízie seriál, ktorý má, myslím si, nadčasové ambície a bude oslovovať divákov nielen pri jeho premiére, ale aj pri reprízach a ak sa naň pozrieme o desať rokov, bude rovnako aktuálny a kvalitný ako dnes,“ uzavrel.

Ďalších jedenásť častí seriálu televízia uvedie postupne vždy v nedeľu o 20:30.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj