Bratislava 30. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Jaroslav K., komplic Jozefa R. v prípade vraždy Ernesta Valka, uzavrel dohodu o vine a treste, pričom sa priznal k účasti na vražde právnika v novembri 2010. Ako ďalej informoval portál TV JOJ noviny.sk, televízii to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ernest Valko

“Dnes bola uzatvorená dohoda o vine a treste medzi prokurátorom trestného odboru Generálnej prokuratúry SR a obvineným J. K.,” citoval portál hovorkyňu s tým, že Jaroslav K. by mal dostať trest sedem rokov a dva mesiace väzenia so zaradením do ústavu so stredným stupňom stráženia, takisto trest prepadnutia veci a ochranný dohľad.

“Trest je súhrnný vzhľadom na rozsudok Okresného súdu v Žiari nad Hronom z roku 2007, kde bol obvinený odsúdený za trestný čin lúpeže na trest odňatia slobody vo výmere šesť rokov a osem mesiacov,” dodala hovorkyňa. O dohode bude podľa portálu rozhodovať Okresný súd v Pezinku.

Portál tiež pripomína, že druhého obvineného Jozefa R. súd nedávno oslobodil spod obžaloby za nedovolené ozbrojovanie. “Súd svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že u Jozefa R. nenašli žiadne zbrane, výbušniny a ani strelivo,” dodal portál s tým, že keďže sa prokurátor aj obžalovaný vzdali práva na odvolanie, rozsudok je právoplatný.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj