Varšava 17. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Predseda Európskej rady Donald Tusk čelí vo svojom domovskom Poľsku vypočúvaniu porotou zákonodarcov ohľadom vyšetrovania prípadov rozsiahlych daňových únikov počas obdobia, keď bol poľským premiérom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Tusk

Tuskovo vypočúvanie je vnímané ako pokus vládnucej strany zdiskreditovať jeho osobu, ako aj jeho politický okruh, informovala v pondelok tlačová agentúra AP. Vládnuca stredopravicová strana Právo a spravodlivosť (PiS) ako jeho úhlavný politický súper si hodlá pred jesennými parlamentnými voľbami posilniť svoje postavenie.

Porota zložená zo zákonodarcov sa v pondelok spýtala Tuska, prečo jeho vláda v rokoch 2007-14 nedokázala znížiť ilegálnu prax súkromných podnikov v súvislosti s daňou z pridanej hodnoty, čo spôsobilo obrovské straty pre štátny rozpočet.

Ďalšia komisia predtým Tuska spovedala ohľadom tragickej havárie vládneho lietadla z roku 2010, pri ktorej zahynul poľský prezident Lech Kaczyňski, brat-dvojča vplyvného lídra PiS Jaroslawa Kaczyňského, pripomína AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj