Turecko bude uvažovať o možnosti spolupráce s Assadom v prípade jeho znovuzvolenia

Dauha 17. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici)

Turecko bude uvažovať o možnosti spolupráce so sýrskym prezidentom Assadom v prípade jeho znovuzvolenia vo voľbách, povedal turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu na konferencii v meste Dauha

Na snímke turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu

Musíme pripraviť krajinu na voľby, ktoré sa musia konať pod záštitou OSN, voľby musia byť všeobecné, transparentné, demokratické a spravodlivé… Ak to budú demokratické a dôveryhodné voľby, všetci musia uvažovať o takejto možnosti, odpovedal Čavušoglu na otázku, či bude Turecko spolupracovať s Assadovou vládou v prípade jeho znovuzvolenia.

Minister dodal, že Turecko je proti tomu, aby niekto iný podpísal ústavu menom Sýrčanov. Umožníme im napísať vlastnú ústavu. Ak potrebujú nejakú pomoc môžeme ju poskytnúť, ale oni musia napísať svoju ústavu, povedal Čavušoglu.

Ozbrojený konflikt v Sýrii trvá od roku 2011. Koncom roka 2017 bolo vyhlásené víťazstvo nad teroristickou skupinou Islamský štát v Sýrii a v Iraku. V jednotlivých oblastiach krajín pokračuje čistka od teroristov. V súčasnej chvíli sa do popredia dostáva politické riešenie, obnovenie Sýrie a tiež návrat utečencov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj