Ankara 23. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot SANA)

Situácia v Sýrii je mimoriadne napätá a zamotaná – hlavne kvôli nezákonnému zásahu tureckej armády na území tejto krajiny a kvôli podporovaniu skupín islamistických bojovníkov, ktorých však súčasné vedenie Turecka nepovažuje za teroristov. So zásahom tureckej armády v Sýrii nesúhlasí väčšina svetovej ale aj domácej verejnosti. Tureckí opoziční politici a médiá otvorene žiadajú prezidenta Erdoğana, aby nepokračoval v agresii proti Sýrie a stiahol turecké vojska z tejto krajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Screenshot SANA

Predseda Národno-republikánskej strany Turecka Kemal Kılıçdaroğlu znova vyhlásil, že ako uvádza sýrska informačná agentúra SANA „hlava tureckého režimu Recep Tayyip Erdoğan uskutočňuje veľmi nebezpečnú a neúspešnú politiku voči Sýrii“.

Kemal Kılıçdaroğlu počas rokovaní parlamentnej frakcie Národno-republikánskej strany podčiarkol, že Erdoğan svojou politikou dokázal, že je nástrojom vonkajších síl, ktoré ho využili, aby realizovali svoje projekty v regióne.

Analytik a redaktor tureckého denníku Cumhuriyet – Mehmet Güler vyzval tureckého prezidenta, aby sa prestal miešať do vnútorných záležitosti Sýrie a odviedol turecké vojska z tejto krajiny. Poukázal na to, že dokonca mnohí vedúci predstavitelia velenia tureckej armády žiadajú, aby turecké vojska opustili sýrsku provinciu Idlib a vôbec celé územie Sýrie.

Mehmet Güler podčiarkol, že Erdoğan chráni teroristov Jebhat an-Nusry, neplní svoje záväzky a dohody, ktoré podpísal v Soči. Turecký novinár a analytik potvrdil, že Sýria je nezávislý suverénny štát a Ankara by nemala zasahovať do jeho vnútorných záležitostí. Podčiarkol, že každý suverénny štát má právo likvidovať na svojom území teroristov tak, ako to robí Sýria.

Eugen Rusnák

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj