Turci sľubujú zlikvidovať kurdské ozbrojené zoskupenia východne od Eufratu

Ankara 17. decembra 2018 (HSP/New Inform/Foto:SITA/AP-Presidential Press Service via AP, Pool)

Sergej Žukov na portáli New Inform reaguje na Erdoganove slová ohľadne vývoja situácie v Sýrii. Turecký prezident Erdogan informoval o začiatku novej aktívnej fázy boja proti Kurdom na východ od Eufratu

Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turci sa pripravujú k útokom voči Kurdom, ktorí úzko spolupracujú s Američanmi. Portál Almasdarndews tlmočil Erdoganove slová. Erdogan uviedol, že turecké vojská zničia kurdské jednotky východne od Eufratu, ak Kurdi tento rajón neopustia. Turci to myslia so svojimi útokmi voči Kurdom vážne, nálet tureckých lietadiel na iraský Sindžár a horu Karačok priniesol smrť desiatkým kurdských ozbrojencov a otriasol kurdským bojovým duchom.

Erdogan je aj pre Asada nebezpečným spojencom. S Damaskom spája Turkov spoločný nepriateľ, ktorým sú Kurdi, tých ako zástupnú armádu používajú Američania. Erdogan však nelikviduje Kurdov kvôli tomu, aby pomohol Sýrčanom, Kurdi sledujú vlastné geopolitické ciele a majú eminentný záujem na posilnení svojho vplyvu v severnej Sýrii.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj