Tunis 2. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassene Dridi)

Tuniského prezidenta Bádžího Káida Sabsího v pondelok prepustili z nemocnice, kde bol hospitalizovaný od minulého štvrtka. Informovala o tom v utorok agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tuniský prezident Bádží Káid Sabsí

Prezidentská kancelária vo štvrtok na svojej facebookovej stránke minulý štvrtok vysvetlila, že 92-ročný Sabsí “vážne ochorel a previezli ho do vojenskej nemocnice v Tunise”.

Toto oznámenie prišlo krátko po dvoch samovražedných útokoch v Tunise namierených voči bezpečnostným zložkám, pri ktorých prišiel o život jeden policajt a osem ľudí utrpelo zranenia.

Agentúra AP pripomína, že prvý tuniský slobodne zvolený prezident Sabsí sa ujal funkcie v roku 2014. Nedávno oznámil, že v novembrových voľbách nebude kandidovať s odôvodnením, že krajinu by mal viesť mladší človek.

Sabsího hospitalizáca v Tunisku vyvolala obavy, že jeho dočasná neprítomnosť by mohla vyvolať veľkú neistotu na politickej scéne práve v súvislosti s blížiacimi sa voľbami. Niektoré zdroje uviedli, že Sabsího stav bol kritický.

Prezidentská kancelária oznámila, že Sabsího po nutnej liečbe a po zotavení prepustili z vojenskej nemocnice v pondelok večer a previezli ho do jeho rezidencie v Kartágu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj