Bratislava 14. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)

Niekdajšiemu francúzskemu reprezentantovi Luisovi Fernándezovi sa nepozdáva účinkovanie kouča Thomasa Tuchela na lavičke Paríža St. Germain. Už 60-ročný rodák zo španielskej Andalúzie, ktorý pod Eiffelovkou prežil väčšinu hráčskej kariéry (1978-1986) a neskôr v klube pôsobil aj ako tréner, tvrdí, že Nemec má ďaleko k najlepším kormidelníkom na „starom kontinente“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke tréner PSG Thomas Tuchel

Fernández si tiež myslí, že od Tuchelovho predvlaňajšieho príchodu nedošlo k zlepšeniu mužstva St. Germain. Vyčíta mu aj časté zmeny v systéme hry, čo hráčom podľa neho neprináša žiadny úžitok.

„Odkedy do Paríža prišli katarskí vlastníci, Thomas Tuchel je najhorší tréner, akého mužstvo St. Germain malo. Pri pohľade na výsledky ide o trénera, ktorý to ani trochu nezlepšil,“ povedal majster Európy 1984 a bronzový medailista z MS 1986 pre nemecký denník Bild.

Tuchel dostal v parížskom klube od náročných majiteľov na čele s prezidentom Nasserom Al-Khelaifim úlohu v podobe postupu do finále Ligy majstrov. Fernández má však pochybnosti, či sa to súčasnému tímu PSG môže podariť, zvlášť po minulosezónnom „boľavom“ osemfinálovom vypadnutí s Manchestrom United (2:0 vonku, 1:3 v domácej odvete, pozn.).

„Uvidíme, či budú vedieť prekonať túto traumu v blížiacom sa osemfinále s Dortmundom. Vypadnutie s Manchestrom United zanechalo dosť veľkú jazvu a Tuchel má navyše ďaleko k veľkým trénerom ako Carlo Ancelotti, Pep Guardiola či Jürgen Klopp,“ dodal Fernández.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj