Londýn 10. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Joe Giddens/PA via AP)

Tesco, najväčší maloobchodný reťazec v Británii, má za sebou silnú vianočnú sezónu. Jeho tržby, ako aj tržby diskontných reťazcov, prekonali obrat ostatných maloobchodníkov vo všetkých kľúčových kategóriách

Na snímke šéf najväčšieho britského obchodného reťazca Tesco Dave Lewis

Tesco vo štvrtok oznámilo, že jeho tržby v Spojenom kráľovstve v obchodoch otvorených viac ako rok za šesť týždňov do 5. januára vzrástli o 2,2 %. Analytici očakávali, že stúpnu o 1 až 1,5 %.

Na porovnanie, za tri mesiace do 24. novembra sa tržby Tesca na domácom trhu zvýšili o 0,7 %.

Výsledky za vianočnú sezónu prekonali odhady analytikov, ktorí počítali so stagnáciou tržieb počas vianočnej sezóny vzhľadom na slabé výsledky mnohých známych obchodov v Británii.

Kombinované tržby Tesca v Spojenom kráľovstve a v Írsku za 19 týždňov do 5. januára stúpli o 2,1 % a celkový predaj reťazca vzrástol o 0,8 %. Rast celkového predaja zabrzdil pokles tržieb v strednej Európe a Ázii.

“V Spojenom kráľovstve sme dosiahli výrazné zlepšenia v našej konkurenčnej ponuke, a to sa odrazilo vo veľmi silnom výkone počas vianočnej sezóny, ktorý prekonal trh ako celok,” uviedol riaditeľ Tesca Dave Lewis.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj