Washington 1. júna 2019 (HSP/Spiegel.de/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)

Neexistujú žiadne písomné rozhodnutia, ale údajne dôležité politické rozhodnutia: Konferencia Bilderberg je považovaná za zlovestné elitné stretnutie. Tentoraz je prítomný poradca amerického prezidenta Kushner

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jared Kushner

Zať a poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa, Jared Kushner sa v sobotu zúčastní konferencie Bilderberg vo švajčiarskom kúpeľnom meste Montreux.

Program rokovania bude okrem iného obsahovať: budúcnosť Európy, klimatická zmena, Brexit, Čína, Rusko a umelá inteligencia. Na konferencii sa spoločne stretne približne 130 medzinárodných zástupcov z oblasti politiky, hospodárstva a financií.

Konferencia Bilderberg prvýkrát zasadala v roku 1954 v hoteli De Bilderberg v holandskom meste Oosterbeek. Konferencia vždy končí bez konečného vyhlásenia, neexistujú žiadne písomné uznesenia.

Kritici obviňujú skupinu Bilderberg, že na ich konferenciách sa prijímajú dôležité politické a ekonomické rozhodnutia bez demokratickej legitimity a verejnej kontroly.

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v sobotu tiež cestuje do Švajčiarska. Tam sa má stretnúť v nedeľu so svojim švajčiarskym kolegom Ignaziom Cassisom.

Predsedníčka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer však podľa informácií denníka „taz“ svoju účasť zrušila. Podľa novín bola prvá na zozname hostí, ale nepríde.

Martina Fleurdelys

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj