Washington 21. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci,)

Americký prezident Donald Trump rozhodol o zastavení útoku na Irán, ktorý mal byť odvetou za zostrelenie amerického dronu, len 10 minút pred jeho plánovaným začiatkom. Dôvodom bolo to, že chcel predísť civilným obetiam

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Trump to napísal v piatok na Twitter. Američania mali podľa neho už “nabité” a boli “pripravení na odvetu na troch rôznych miestach”. “V tom som sa spýtal, koľko ľudí zomrie,” popísal Trump chvíle pred plánovaným spustením útoku. Vojenskí predstavitelia mu na to odvetili, že predpokladaný počet obetí je 150, a v tom momente sa rozhodol útok zastaviť, pretože takéto útoky by “neboli adekvátne v porovnaní so zostrelením nepilotovaného dronu”.

Trump dodal, že Spojené štáty nikdy nedovolia Iránu získať jadrové zbrane, no zostrelenie dronu ne je až tak akútnou záležitosťou, aby ju bolo treba okamžite riešiť. Spomenul v tejto súvislosti aj protiiránske sankcie, ktoré podľa neho vážne poškodzujú ekonomiku Iránu, a naznačil, že sa môžu ešte rozšíriť.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj