Trump sa žalovaním bánk snaží blokovať zverejnenie svojich finančných záznamov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 30. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP- Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump, jeho rodina a Trump Organization iniciovali súdny spor s bankami Deutsche Bank a Capital One. Ide o pokus zablokovať ich predvolanie pred výbory Kongresu, ktoré sa usilujú získať ich bankové a finančné záznamy. Trump, jeho synovia Eric a Donald Trump mladší a dcéra Ivanka podali v pondelok žalobu na federálny súd v New Yorku. Medzi navrhovateľmi sú aj The Trump Organization a Donald J. Trump Revocable

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

V rámci vyšetrovania financií republikánskeho prezidenta si v priebehu tohto mesiaca predvolal finančný a spravodajský výbor Snemovne reprezentantov, dolnej komory amerického Kongresu, predstaviteľov Deutsche Bank a niekoľkých ďalších finančných inštitúcií. Ako uviedol predseda Výboru pre spravodajské služby Adam Schiff, predvolania sú súčasťou vyšetrovania “obvinení z možného zasahovania zo zahraničia do politického procesu Spojených štátov.” Cieľom bolo zistiť, či Rusi použili “vyprané” peniaze na transakcie s Trump Organization. Trumpove podnikania benefitovalo v priebehu rokov z ruských investícií.

Trumpova rodina teraz žiada federálneho sudcu, aby vyhlásil predvolania za nezákonné a právne neúčinné. Žalobou sa rovnako usiluje zabrániť finančným inštitúciám zverejniť informácie a vyhovieť tak výborom.

Deutsche Bank sa v utorok vyjadrila, že poskytne primerané informácie každému oprávnenému vyšetrovaniu a podvolí sa aj nariadeniu súdu týkajúceho sa takéhoto vyšetrovania. Trump považuje vyšetrovanie za účelové s cieľom politicky ho poškodiť.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj