Trump sa snažil zbaviť Muellera, s Ruskom ale nespolupracoval

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 19. apríla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-J. Scott Applewhite)

Demokrati naďalej vyvíjajú tlak na prezidenta Donalda Trumpa po zverejnení dlho očakávanej správy o zasahovaní do prezidentských volieb v roku 2016 zo strany Ruska. Žiadajú pritom, aby osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller verejne vypovedal pred Kongresom o svojej vykonanej práci

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Robert Mueller

Zredigovaná verzia záverečnej správy, zverejnená vo štvrtok, odhalila, že prezident sa snažil Muellera odstaviť od vyšetrovania pre údajný “konflikt záujmov”. Trumpov právnický tím však správu napriek tomu označil za “totálne víťazstvo”.

Spolu 448-stranový dokument je výsledkom 22-mesačného vyšetrovania vedeného Muellerom. Vyšetrovatelia podľa správy nenašli dostatok dôkazov o tom, že by Trump spolupracoval s Rusmi na snahách o ovplyvnenie volieb v roku 2016. Mueller vyšetroval aj to, či sa Trump nedopustil marenia spravodlivosti snahami ovplyvniť vyšetrovanie. V tomto prípade však tím vyšetrovateľov nenašiel dostatok dôkazov na očistenie prezidenta a ani na to, že by spáchal trestný čin.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj