Trump radí: Boeing by mal opraviť lietadlá typu 737 MAX a potom ich premenovať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 15. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Prezident USA Donald Trump ponúkol v pondelok spoločnosti Boeing, vyrábajúcej problémové lietadlo typu 737 MAX, nevyžiadanú radu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Donald Trump

Trump na Twitteri napísal, že keby bol poverený riadením spoločnosti Boeing, “OPRAVIL” by lietadlo, “dodal mu nejaké ďalšie skvelé prvky a ZMENIL by ho na iný typ s novým obchodným názvom”. Prezident doplnil tweet slovami: “Žiaden produkt neutrpel také škody ako tento.”


Šéf Bieleho domu, ktorý dáva svojim hotelom, golfovým ihriskám a budovám názov obsahujúci meno Trump, v tweete štipľavo uviedol: “Veď čo už ja do pekla viem o dávaní obchodných názvov, možno nič (ale stal som prezidentom!).”

Letecké spoločnosti a krajiny po celom svete vyradili Boeing 737 MAX z prevádzky alebo tomuto typu zakázali lietať vo svojom vzdušnom priestore po minulomesačnej havárii stroja aerolínií Ethiopian Airlines, pri ktorej zahynulo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch Slovákov. Rovnaký model stroja sa zrútil aj vlani v októbri do Jávskeho mora pri pobreží Indonézie a o život prišlo 189 ľudí, pripomenula tlačová agentúra AP.

Americký prezident kedysi vlastnil aerolínie s názvom Trump Shuttle, ktoré fungovali len krátko.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj