Washington 12. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Harnik)

Líderka Demokratickej strany v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosi získala v piatok podporu z nečakaných miest, ktorú zrejme ani nechcela. V internom straníckom súboji o nomináciu do prezidentských volieb za demokratov ju podporil americký prezident Donald Trump

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Nancy Pelosiová

Ten bude kandidovať aj v nasledujúcich voľbách za Republikánsku stranu a chce zotrvať v Bielom dome aj na druhé funkčné obdobie. Trump v piatok okrem iného vyhlásil, že mladšie uchádzačky o demokratickú nomináciu by mali k Pelosi “pristupovať s úctou” a tiež vyjadril presvedčenie, že demokrartická líderka “nie je rasistka”.

Konflikt medzi Pelosi a viacerými ďalšími uchádzačkami o demokratickú nomináciu do prezidentského súboja vypukol po tom, čo jedna z jej najnádejnejších konkurentiek, kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez, obvinila Pelosi z toho, že si za cieľ svojich kritických poznámok dovnútra strany zámerne vyberá len mladé demokratické političky, ktoré sú v Kongrese prvé volebné obdobie. Tento výrok je pritom výbušný aj tým, že žiadna z týchto žien nie je biela Američanka, a preto by mohol byť braný aj ako obvinenie Pelosi z rasizmu.

Hoci Trump už aj v minulosti prejavoval určitú náklonnosť k Pelosi, keď o nej napríklad hovoril ako o dobrej voľbe na post líderky demokratov v Snemovni reprezentantov, v poslednom čase na ňu naopak často útočil.

V júni, keď demokrati uvažovali o spustení procesu impeachmentu prezidenta, o nej Trump napríklad povedal, že je “strašná, pomstychtivá a odporná”. “Skončila som s ním,” reagovala na to vtedy Pelosi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj