Colleville-sur-Mer 7. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)

K zavedeniu nových ciel na čínske produkty by do schôdzky štátov G20 dôjsť nemalo. Povedal to vo Francúzsku americký prezident Donald Trump

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký prezident Donald Trump a Melania Trumpová

Trump ešte pred odletom z Írska do Francúzska novinárom povedal, že je pripravený prísť s ďalšími clami na čínsky tovar. “Mohol by som prísť s ďalšími minimálne 300 miliardami USD (hodnoty čínskeho tovaru) a urobím to v pravý čas”.

Vo Francúzsku potom Trump uviedol, že počká do schôdzky s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ktorá sa uskutoční počas samitu G20. Ten je naplánovaný na 28. a 29. júna v Osake. Až potom rozhodne o prípadnom zavedení nových ciel na čínsky tovar v ročnej hodnote vyše 300 miliárd USD (266,50 miliardy eur).

“Stretnem sa s prezidentom Si Ťin-pchingom a uvidíme, čo sa stane,” povedal Trump.

Prezidenti sa naposledy stretli na schôdzke štátov G20, ktorá sa uskutočnila v decembri minulého roka v Argentíne. Ich vtedajšie stretnutie viedlo k zmierneniu napätia. Pred niekoľkými týždňami však Trump obvinil Čínu z nedodržiavania daných sľubov a začiatkom mája zvýšil clá na čínsky dovoz v ročnej hodnote 200 miliárd USD.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj