Osaka 28. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)

Americký prezident Donald Trump v piatok pred schôdzkou s ruským partnerom Vladimirom Putinom na dvojdňovom summite skupiny G20 v japonskom meste Osaka povedal, že s ním má “veľmi, veľmi dobrý vzťah”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke americký prezident Donald Trump (vpravo) a ruský prezident Vladimir Putin

“Je to pre mňa veľká česť byť s prezidentom Putinom,” cituje Trumpa agentúra AFP. “Máme veľmi, veľmi dobrý vzťah,” dodal prezident USA. Novinárom však odmietol poskytnúť bližšie informácie o obsahu rokovania.

Keď sa jeden z novinárov Trumpa spýtal, či Putinovi povie, aby sa Rusko nemiešalo do prezidentských volieb v USA v roku 2020, prezident odpovedal: “Samozrejme, že áno”. Potom sa obrátil k Putinovi a povedal: “Prosím, nezasahujte do volieb”. Putin reagoval podobne, píše agentúra AP.

Trump sa s ruským prezidentom naposledy stretol v júli 2018 v Helsinkách, pripomína AFP.

Špeciálny vyšetrovateľ Robert Mueller v marci ukončil 22 mesiacov trvajúce vyšetrovanie údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb v USA v roku 2016. Podľa záverov Muellerovej správy, ktoré zverejnilo americké ministerstvo spravodlivosti, sa volebný tím súčasného prezidenta Trumpa nedopustil spolčenia s Ruskom. V druhej skúmanej záležitosti — podozrení z marenia vyšetrovania prezidentom — však Mueller nedospel k jednoznačnému záveru.

Trump výsledky Muellerovho vyšetrovania podľa AFP označil za “úplné očistenie”, stále však čelí kritike od svojich protivníkov za pretrvávajúce nepriehľadné vzťahy s Putinom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj