Trump obvinil Google z pomoci čínskej armáde

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 17. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:AP/Patrick Semansky)

Prezident USA Donald Trump obvinil americkú spoločnosť Google z pomoci čínskym vojakom. Google pomáha Číne a jej vojakom, nie USA, napísal prezident USA na Twitteri.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Google pomáha Číne a jej vojakom, nie USA! Dobrá správa je, že pomáhali prefíkanej Hillary Clintonovej, a nie Trumpovi … A ako to nakoniec dopadlo?” Napísal prezident USA na Twitteri.

Trump mal na mysli porážku Clintonovej v prezidentských voľbách 2016, v ktorých boli súpermi.

Pentagon vyslovil vo štvrtok obavy ohľadom spolupráce spoločnosti Google s Čínou. Predseda spojeného výboru náčelníkov štábov USA, generál Joseph Danford, napríklad vo svojom prejave v Kongrese povedal, že “práca Google v Číne je prospešná pre čínsku armádu”.

Úradujúci minister obrany Patrick Shanahan zase poznamenal, že Čína kradne technológie americkým spoločnostiam, a Google neprejavuje dostatočnú snahu podporiť programy ministerstva obrany USA.

Google is helping China and their military, but not the U.S. Terrible! The good news is that they helped Crooked Hillary Clinton, and not Trump….and how did that turn out?

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 16. marca 2019


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj